خادم الشریعه در گفتگو با خبرگزاری فارس: می‌خواهم در جمع 3 نفر اول دنیا باشم/ میزبانی گرندپری یک سال مرا جلو انداخت

نایب قهرمان مرحله دوم رقابت‌های جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان گفت میزبانی رقابت‌های جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان باعث شد تا راه یک ساله را در دو هفته طی کند.

 سارا سادات خادم الشریعه، نایب قهرمان مرحله دوم رقابت‌های جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با اشاره به ارتقای 21 رتبه‌ای در جدول شطرنجبازان جهان اظهار داشت: با توجه به نتایجی که در رقابت‌های جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان داشتم این پیش‌بینی را می‌کردم که حدوداً در جدول جهانی در چه جایگاهی قرار بگیرم، اما قبل از مسابقات حتی تصور هم نمی‌کردم با 21 رتبه خودم را به رده چهلم جدول برسانم.

وی افزود: قطعاً حفظ این جایگاه خیلی دشوار است و باید تمریناتم را افزایش دهم ضمن اینکه باید در رقابت‌های آینده نتیجه خوبی کسب کنم تا ضمن حفظ این رده نیم‌نگاهی هم به ارتقای آن داشته باشم.

قهرمان شطرنج بانوان کشور در سال 94 در خصوص شرایط همکاری دو سرمربی‌اش با وی تصریح کرد: تمریناتم را با مربی هلندی‌ام ادامه می‌دهم و مربی اوکراینی نیز با فدراسیون همکاری دارد و در جام ملت‌های آسیا نیز حضور دارد.

وی ادامه داد: حضور و آنالیز میروشنیچنکو، مربی اوکراینی در کسب نتایج من خیلی تاثیرگذار بود، چرا که او تجربه مربیگری در تورنمنت‌های زیادی برای حتی قهرمان بانوان جهان را دارد. حالا هم که وی در روسیه در کنار علیرضا فیروزجا، قهرمان مردان کشور حضور دارد و امیدورام فیروزجا و دیگر نمایندگان ایران در این مسابقات عملکرد خوبی داشته باشند.

خادم الشریعه ضمن تشکر از پوشش رسانه‌ای مطلوب رقابت‌های جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان عنوان کرد: از رسانه‌ها و خبرنگاران که تلاش زیادی برای پوشش رسانه‌ای گرندپری داشتند تشکر می‌کنم و می‌دانم که کمک آنها چقدر می‌تواند به رشد شطرنج ایران کمک کند.

وی تاکید کرد: این میزبانی نقش زیادی در زندگی شطرنجی من داشت و فکر می‌کنم بدون این میزبانی حداقل یک سال طول می‌کشید تا نورم استاد بزرگی کسب کنم و میزبانی جایزه بزرگ من را یک سال جلو انداخت.

نایب قهرمان مرحله دوم رقابت‌های جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان در پاسخ به این سوال که به نظر شما چه مدت طول می‌کشد تا به درجه استاد بزرگی دست پیدا کنید، گفت: کسب درجه استاد بزرگی خیلی سخت است؛ من حتی قبلاً فکر هم نمی‌کردم که بتوانم نورم استاد بزرگی به دست آورم، اما اگر تمریناتم را بیشتر کنم و در انتخاب مسابقاتم دقت کنم فکر می‌کنم در پروسه‌ای یکی دوساله در آینده به درجه استاد بزرگی برسم.

وی در پایان در خصوص هدف زندگی‌اش عنوان کرد: اگرچه حضور در جمع 20 نفر اول جهان یا 10 نفر اول جهان اهداف کوتاه مدت من هستند، اما هدف اصلی من جای گرفتن در میان سه نفر برتر جهان است.


برچسب ها: می‌توانم در پروسه‌ای یک یا دو ساله به درجه استاد بزرگی برسم،

تاریخ : جمعه 21 اسفند 1394 | 01:51 ب.ظ | نویسنده : محمدرضا | نظرات