پایان مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان آسیا با یک مدال طلا برای ایران

پرونده رقابتهای شطرنج قهرمانی جوانان آسیا با همان یک مدال طلای ارزشمند مسعود مصدق پور در بخش سریع برای نمایندگان کشورمان بسته شد. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، رقابتهای شطرنج قهرمانی جوانان آسیا که از 14 اردیبهشت به میزبانی هند آغاز شده بود بعد از ظهر روز گذشته با برگزاری دیدارهای بخش برق آسا به پایان رسید.

نمایندگان کشورمان در این دوره از رقابتها که شطرنجبازان مطرحی به ویژه از کشور هند(سه استاد بزرگ با درجه ریتینگ بالای 2500) در آن شرکت داشتند به یک مدال طلا در بخش سریع توسط مسعود مصدق پور دست پیدا کردند.

در بخش رقابتهای استاندارد نیز در حالی که نماینده کشورمان سید خلیل موسوی هم امتیاز با نفر سوم بود پس از پوئن شکنی از رفتن بر روی سکو بازماند و پنجم شد.

اما در بخش برق آسای این مسابقات باز هم سید خلیل موسوی در حالی که هم امتیاز با نفر سوم بود با پوئن شکنی در یک قدمی مدال از رسیدن به سکو بازماند.مسعود مصدق پور و نیما جوانبخت نیز به ترتیب هشتم و دوازدهم شدند. وصال حامدی نیا نیز در بخش برق آسا در رتبه 21 قرار گرفت.

نگاهی به عملکرد نمایندگان شطرنج ایران در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در بخش استاندارد از نظر افزایش و یا کاهش ریتینگ: ۱- خانم وصال حامدی نیا با کسب ۶ امتیاز و مقام نهم ( هم امتیار با نفر چهارم) توانست ۴۱ واحد بر ریتینگ خود بیافزاید. ۲- مسعود مصدق پور با کسب ۵/۵ امتیاز مقام دوازدهم را کسب کرد و ۹ واحد ریتینگ از دست داد. ۳-  سید خلیل موسوی  با کسب مقام پنجم  ( هم امتیاز با نفر سوم) توانست ۷ واحد بر ریتینگ خود بیافزاید ۴- نیما جوانبخت با کسب ۶ امتیاز به مقام  هفتم دست یافت و ۸  واحد ریتینگ از دست داد. اما در بخش سریع بدون شک مقام اول مسعود مصدق پور بسیار درخشان بود مسعود در بخش سریع  ۳۶ واحد بر ریتینگ خود افزود. 


برچسب ها: پایان مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان آسیا با یک مدال طلا برای ایران، شطرنج، قهرمانی جوانان آسیا،

تاریخ : جمعه 24 اردیبهشت 1395 | 10:24 ق.ظ | نویسنده : محمدرضا | نظرات