دو استاد بزرگ برتر شطرنج ایران در پنجاهمین دوره مسابقات آزاد ملی آمریکا شرکت کردند
استاد بزرگ الشن مرادی ابدی و احسان قائم مقامی در پنجاهمین دوره مسابقات قهرمانی آمریکا شرکت نمودند, این مسابقات به صورت جشنواره ای از چند مسابقه برق آسا, سریع و استاندارد برگزار گردید.

و بازیکنان کشورمان در چند بخش از این مسابقات نتایج قابل توجهی کسب کردند. 

در مسابقات آزاد که با شرکت ۳۸ شطرنج باز  از جمله ۱۷ استاد بزرگ برگزار شد اساتید بزرگ الکسی دریف و گاتا کامسکی و ایلیا نیشینک و الکس باخمان با ۵ امتیاز اول تا چهارم و الشن مرادی ابدی و احسان قائم مقامی با ۴/۵ امتیاز هفتم و هشتم شدند.

در مسابقات برق آسای اسپریتس که به صورت دوره ای برگزار شد، استاد بزرگ الشن مرادی ابدی با ۵ امتیاز از ۷ بازی اول و استاد بزرگ احسان قائم مقامی و استاد بزرگ خاچیان با ۴/۵ امتیاز دوم و سوم شدند، استاد بزرگ الشن مرادی در حالی به این موفقیت دست یافت که در دور اول به استاد بزرگ احسان قائم مقامی باخته بود.

در مسابقات برق آسای انتخابی که با حضور ۵۴ شطرنج باز در ۷ دور و به صورت رفت و برگشت برگزار شد،  استاد بزرگ ممدف از آذربایجان با ۱۱ امتیاز اول و استاد بزرگ دریف و استاد بزرگ احسان قائم مقامی  و استاد بزرگ ماکسیم دلاگی با ۱۰/۵ امتیاز به ترتیب دوم تا چهارم شدند.

متاسفانه استاد بزرگ الشن مرادی ابدی در این مسابقه با ۷ امتیاز و با یک بازی کمتر به مقام ۲۳ دست یافت.

در این مسابقات ریتینگ شطرنج بازان ایرانی تغییرات اندکی نیز نمود و به نظر می رسد که احسان قائم مقامی در این مسابقات موفق تر عمل کرده است و ممکن است این تغییرات باعث جابجایی رده اول و دوم ریتینگ کشور گردد.

پنجاهمین دوره مسابقات آزاد ملی آمریکا


برچسب ها: مسابقات آزاد، پنجاهمین دوره مسابقات آزاد ملی آمریکا،

تاریخ : چهارشنبه 3 تیر 1394 | 11:17 ب.ظ | نویسنده : محمدرضا | نظرات