تبلیغات
وبلاگ فوق تخصصی شطرنج - به زودی: کتاب تمرین های کاربردی شطرنج

کتاب تمرین های کاربردی شطرنج
كتاب تمرین های كاربردی شطرنج - 600 درس از تاكتیك تا استراتژی - نوشته "ری ‌چنگ" و ترجمه "احسان محمد اسماعیل" به زودی از سوی انتشارات فرزین به بازار می آید.
ا

این كتاب حاوی 600 تمرین شطرنجی و راه حل آنهاست كه در آن فقط نوبت حركت به خواننده گفته می ‌شود و راهنمایی دیگری در كار نیست. تمرین ها شامل مباحث: تاكتیك، حمله، بازی متقابل، گشایش، وسط بازی، آخر بازی، استراتژی و ... است كه سعی كرده خواننده را در موقعیتی بسیار شبیه به بازی های واقعی قرار دهد و بی هیچ ‌گونه طبقه بندی از نوع و سطح مسائل، وی را به تفكر برانگیزد. حاصل كار بسیار جالب توجه از كار در آمده كه به بالا بردن سطح مهارت شطرنج بازان كمك شایانی خواهد كرد.
ا
نویسنده كتاب "ریموند ‌چنگ" پروفسور ریاضیات و استاد دانشگاه در ویرجینیای امریكاست. این تنها كتاب شطرنجی اوست كه بسیار مورد تحسین واقع شده و جزء كتاب های پر فروش شطرنجی دنیا بوده است.
ا
داستان تألیف این كتاب نیز به نوبه خود جالب است. چنگ می‌ گوید: "هنگام بازی گلف مصدوم شدم و به ناچار می ‌بایست 6 ماه به استراحت می‌ پرداختم. برای پر كردن این اوقات، به شطرنج كه بسیار به آن علاقه داشتم، رو كردم و فكر تألیف چنین كتابی به ذهنم خطور كرد. آن را با استاد شطرنجم،‌ "جان‌ واتسن" در میان گذاشتم، اما او به دلایلی این ایده را جدی نگرفت. هنگامی كه پس از یك سال و نیم كار پی ‌گیرانه نسخه اولیه كتاب را پیش وی‌ بردم، بسیار شادمان شد و كارم را تائید كرد. این تحسین استاد، برایم فوق‌العاده گران بها بود".
ا
سابقه معلمی دانشگاه پروفسور چنگ به وی كمك كرده است تا وضعیت هایی را دستچین كند كه هر شطرنج بازی به فراخور حال بتواند از این تمرین ها بهره ببرد.
ا
كتاب از سوی انتشارات فرزین در قطع رقعی و در 272 صفحه به قیمت 75000 ریال به زودی در دسترس خوانندگان قرار خواهد گرفت. مترجم به پاس قدردانی از زحمات قهرمان جهان، "مطهره اسدی"و پدر و مادر بزرگوارش، ترجمه کتاب را به ایشان تقدیم نموده است.
ا
راجع به تصویر روی جلد کتاب نیز در صفحه آخر فایل دریافتنی، توضیحاتی داده شده است.

 دریافت بخشی از کتابتاریخ : شنبه 24 فروردین 1392 | 05:44 ق.ظ | نویسنده : محمدرضا | نظرات