تبلیغات
وبلاگ فوق تخصصی شطرنج - آغاز پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی دوبی
پانزدهمین دوره مسابقات دوبی
با حضور هفت شطرنج باز ایرانی


آغاز مسابقات بین المللی دوبی با حضور هفت ایرانی


پانزدهمین دوره مسابقات شطرنج بین المللی دوبی امارات با حضور 194 شرکت کننده متشکل از 38 استاد بزرگ، 6 استاد بزرگ بانوان، 26 استاد بین المللی، 6 استاد بین المللی، 13 استاد فیده و 5 استاد فیده بانوان از 34 کشور دنیا آغاز شد.

حضور 15 استاد بزرگ بالای درجه 2600 و 39 استاد بزرگ بالای درجه 2500 به این دوره از مسابقات گرمای خاصی بخشیده است ضمن اینکه به غیر دو شرکت کننده از کشور میزبان، تمامی بازیکنان حاضر در این رقابت ها دارای درجه بین المللی می باشند.

"ولادیمیر آکوپیان" استاد بزرگ نیرومند ارمنستان با درجه بین المللی 2704، بخت نخست قهرمانی این دوره از رقابت است. "ویکتور لازنیکا" (2674) از جمهوری چک و "رومین ادوراد" (2670) فرانسوی نیز از این حیث دوم و سوم هستند.


تصویر پوریا درینی استاد بزرگ با اخلاق و راستکار کرمانی کشورمان در آلبوم تصاویر دور اول بود 

شایان ذکر است هفت شطرنج باز ایرانی به نام های استاد بزرگ "احسان قائم مقامی"، استاد بزرگ "پوریا درینی"، استاد بزرگ بانوان "آتوسا پورکاشیان"، استاد فیده "امیر کوثری نیا"، استاد بین المللی بانوان "ساراسادات خادم"، "سامر مهدی" و "سیاوش وجدانی صغیر" در این دوره از مسابقات حضور دارند.

خاطرنشان می شود، نمایندگان کشورمان در دوره های اخیر این رقابت ها فروغ گذشته را نداشته اند به طوری که استاد بزرگ احسان قائم مقامی در سال گذشته با کسب مقام بیست و ششم بهترین عملکرد را در بین نمایندگان کشورمان داشت. این در حالی است که وی در سال 2008 و در دهمین دوره مسابقات مشترکاً به عنوان قهرمانی رسیده بود.

این دوره از رقابت ها نیز طی 9 دور به روش سوئیسی برگزار خواهد شد.

 سایت نتایج مسابقات
 سایت رسمی مسابقات

بازی ها از این لینک پخش زنده می شود


محل برگزاری مسابقات بین المللی دوبی (گفته می شود اینجا بزرگترین باشگاه شطرنج جهان است)


برچسب ها: آغاز پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی دوبی،

تاریخ : پنجشنبه 22 فروردین 1392 | 08:01 ق.ظ | نویسنده : محمدرضا | نظرات